Aday gösterilmemişti... Mehmet Şimşek'ten ilk açıklama

24 Haziran'da yapılacak milletvekilliği seçimi için AK Parti'nin listesinde yer almayan Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek'ten ilk açıklama geldi.

Aday gösterilmemişti... Mehmet Şimşek'ten ilk açıklama
Aday gösterilmemişti... Mehmet Şimşek'ten ilk açıklama admin
Bu içerik 216 kez okundu.

Sosyal medya hesabı Twitter üzerinde açıklama yapan Başbakan Yardımcısı Şimşek, "Özenle ve dikkatle belirlenmiş listelerde yer alan partimizin 27. dönem milletvekili adaylarını tebrik ediyor, başarılar diliyorum. Sürecin zaferle taçlanmasını temenni ediyorum; hayırlı, uğurlu olsun. Durmak yok yola devam..." ifadelerini kullandı.

TEMMUZ 2007'DE MECLİS'E GİRDİ

Mehmet Şimşek (51), 22 Temmuz 2007’de yapılan genel seçimlerde milletvekili seçilerek Meclis’e girdi. Şimşek, anılan seçim sonrası kurulan 60’ıncı hükümette, Aday gösterilmemişti...

Hazine’den sorumlu Devlet Bakanı olarak görev yaptı.

1 Mayıs 2009’a kadar bu görevi yürüten Şimşek, anılan tarihte yapılan kabine değişikliği ile Maliye Bakanı görevine getirildi. 12 Haziran 2011 seçimlerinde AK Parti Batman milletvekili olarak seçilen Şimşek, seçim sonrası oluşan kabinede Maliye Bakanı görevini sürdürdü.  1 Kasım 2005 seçimlerinde Gaziantep milletvekili olarak seçilen Şimşek, 64’üncü hükümette, Başbakan Yardımcılığı görevine getirildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Milli Savunma Bakanlığı 600 İşçi Alacak
Milli Savunma Bakanlığı 600 İşçi Alacak
Adli Tıp Kurumu 71 Sözleşmeli Personel Alacak
Adli Tıp Kurumu 71 Sözleşmeli Personel Alacak